ABank ve Özyeğin Üniversitesi’nden Örnek İşbirliği

ABank ve Özyeğin Üniversitesi’nden Örnek İşbirliği

ABank ve Özyeğin Üniversitesi eğitime destek vermek amacıyla 5 yıllık bir işbirliği protokolü imzaladı.

Bu sene 25. yılını kutlayan ABank ile 2017-2018 akademik yılında 10. senesine girecek olan Özyeğin Üniversitesi örnek bir işbirliği gerçekleştirdi. ABank personeline yönelik kurumsal eğitim ve sertifika programları, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine mentorluk, staj ve iş imkânları; ortak kariyer günü etkinlikleri ve başarılı öğrencilerin eğitimine destek sağlanması gibi farklı alanları içeren işbirliğinin, akademi ve iş dünyası arasında gerçekleştirilen projelere örnek olması hedefleniyor.

Bu işbirliği ile ABank, Özyeğin Üniversitesi’nin “Eğitimde Fırsat Eşitliği Programı”kapsamında üniversiteye giriş sınavlarında yüksek başarı göstererek mühendislik, hukuk, ekonomi gibi 7 farklı branşa yerleşen 25 öğrenciye, 5 yıl boyunca eğitim masraflarının %50’sini karşılayarak destek olacak.

Eğitimde Özel Sektörün Sorumluluğu

Konuyla ilgili açıklama yapan ABank Genel Müdürü Müge Öner bu projenin sürdürülebilir ve örnek gösterilecek bir işbirliği olmasını hedeflediklerini vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “Gençlerimizin eğitimini toplumumuzun geleceğini belirleyecek en önemli yatırım alanı olarak görüyor ve bu alanda her kurumun üzerine sorumluluk düştüğüne inanıyoruz. Biz de ABank olarak bu sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda Özyeğin Üniversitesi gibi ülkemizin en önemli eğitim kurumlarından biriyle işbirliğine başlama kararı aldık ve bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda gelişerek sürmesini hedeflediğimiz bu işbirliği ile yüksek potansiyele sahip gençlerimizin eğitim ve gelişimlerine maddi açıdan olduğu kadar, manevi olarak da destek olmak istiyoruz.”

Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana yetenekli ve başarılı gençler için erişilebilir olmaya öncelik verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk, “Üniversitemizin sağladığı yüzde 42 giriş bursuna ilaveten, akademik başarı bursu, spor bursu, ihtiyaç bursu, yarı zamanlı çalışma bursu gibi ek burslarla öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Bugün sayıları 6 bini aşan öğrencilerimizin yüzde 86’sı öğrenimlerini burslu olarak sürdürüyor. Başarılı ve yetenekli oldukları halde, maddi yetersizlikler nedeniyle uluslararası standartlarda tam donanımlı eğitim olanağına erişemeyen çok sayıda gencimiz bulunuyor. Girişimciliği ve yenilikçiliği destekleyen, araştırmaya öncelik veren üniversitemizin olanaklarından daha fazla sayıda gencin tam burslu olarak yararlanması hedefiyle 2015 yılında Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programımızı başlattık. Bağışçımız olarak programımıza destek veren ABank’a, bu sosyal girişimimize ortak olduğu için teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir yanından farklı kurum ve kuruluşları da yanımıza alarak daha çok gencimize imkân sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi.