Endeavor On Board etkinliği gerçekleştirildi

Endeavor on Board etkinliğine TUSİAD Dış Politika Forumu Direktörü Prof. Dr. Hakan Yılmaz konuk konuşmacı olarak katıldı. Yılmaz, katılımcılara Türkiye’nin dış politikasındaki değişimlerin dünden bugüne etkisini ve toplum üzerinde nasıl bir izlenim yarattığını anlatırken, gelecekte izlenecek dış politikanın kamuoyunun düşüncesini şekillendirmedeki önemini vurguladı.

Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Mentor Ağı ve yaklaşık 100 ülkede ofisi olan Endeavor Girişimcilerini bir araya getiren geleneksel Endeavor On Board etkinliği “Türkiye’nin Dış Politikasındaki Dönüşümleri ve Kamuoyundaki Algısı” teması çerçevesinde 27 Nisan 2017, Perşembe günü İncirli Restaurant, Kuruçeşme’de gerçekleşti.

Her yıl düzenlenen ve Endeavor ağını bir araya getiren Endeavor On Board etkinliği Endeavor 27 Nisan 2017, Perşembe günü İncirli Restaurant Kuruçeşme’de gerçekleştirildi. Endeavor Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Bülent Agerman, Bülent Çelebi, Cansen Başaran Symes, Cem Topçuoğlu, Murat Özyeğin, Özcan Tahincioğlu, Selçuk Yorgancıoğlu ve Sina Afra’nın katılım gösterdiği etkinliğin açılış konuşmasını Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı ve Mynet Kurucusu Emre Kurttepeli gerçekleştirdi.

Endeavor on Board etkinliğine TUSİAD Dış Politika Forumu Direktörü Prof. Dr. Hakan Yılmaz konuk konuşmacı olarak katıldı. Yılmaz, katılımcılara Türkiye’nin dış politikasındaki değişimlerin dünden bugüne etkisini ve toplum üzerinde nasıl bir izlenim yarattığını anlatırken, gelecekte izlenecek dış politikanın kamuoyunun düşüncesini şekillendirmedeki önemini vurguladı. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Yılmaz, “Türkiye’nin hikayesine baktığımızda çok ciddi bir girişimcilik hikayesi görüyorum” diyerek tarih boyunca Türk toplumunun yeniliğe ve disiplinlerarası işbirliğine açık olduğunun altını çizdi. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin ekonomik, kültürel ve sosyal alanda hızlı kalkinmaya devam etmesi için girişimciliğin tüm kesimlerce kucaklanmasi gerektiğini belirtti. Özellikle bilim ve yenilikçi teknolojilere dayalı etkin girişimcilik, toplumun sosyal alanda kalkınması için yaratıcı çözümler üretmeye devam etmelidir.⁠⁠⁠⁠

Prof. Dr. Hakan Yılmaz Hakkında:

Prof. Dr. Hakan Yılmaz, Galatasaray Lisesi’nden ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Master ve doktora derecelerini A.B.D.’de Columbia Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden aldı. Yılmaz, halen Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesidir. Prof. Dr. Yılmaz, yakın dönem Türk siyasal hayatı; Türkiye’de siyasal ve popüler kültür; Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin ve Avrupa bütünleşmesinin kültür ve kimlik boyutları; demokratikleşme sürecinin dış dinamikleri üzerinde çalışmaktadır. Sanatsal alanda ise, Türk pop-folk grubu Ezginin Günlüğü’nün kurucularından olan Hakan Yılmaz, akademik çalışmalarının yanı sıra, aktif olarak müzik, şarkı sözü yazarlığı ve şiir çalışmalarına devam etmektedir.

Endeavor Derneği Hakkında

Endeavor, Merkezi New York’ta ve toplam 30 ülkede ofisi bulunan bir etkin girişimci destekleme derneğidir. Endeavor Türkiye, 2006 yılından bu yana ağındaki Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mentorları’nın önderliğinde potansiyel etkin girişimcileri tespit ederek onları desteklemektedir. Maddi ve manevi sermayeyi bir arada girişimcilere sunmayı hedefleyen Endeavor, Etkin Girişimciliği destekleyerek sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın itici gücü olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Endeavor Türkiye’nin Mayıs 2016’den itibaren Yönetim Kurulu, Emre Kurttepeli başkanlığında; Ali Koç, Alp Saul, Bülent Akgerman, Bülent Çelebi, Cansen Başaran-Symes, Cem Topçuoğlu, Ebru Özdemir, Emre Zorlu, Fady Jameel, Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Murat Özyeğin, Nevzat Aydın, Özcan Tahincioğlu, Selçuk Yorgancıoğlu, Sina Afra, Suzan Sabancı Dinçer ve Vuslat Doğan Sabancı’dan oluşmaktadır.