İş hayatında zirveyi hedefleyenlerin yeri Toptalent

Türkiye’nin Online Öğrenci ve Yeni Mezun Kariyer Platformu toptalent.co 100’ün üzerinde üniversiteden, 140 farklı bölümden ayda 100 binin üzerinde öğrenci ve yeni mezunu ağırlıyor

Türkiye’nin Online Öğrenci ve Yeni Mezun Kariyer Platformu toptalent.co 100’ün üzerinde üniversiteden, 140 farklı bölümden ayda 100 binin üzerinde öğrenci ve yeni mezunu ağırlıyor. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar ile şirketler arasında bir köprü olan toptalent.co en iyi yetenekleri kendisine çekmeye devam ediyor. Sadece üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için networking buluşmaları, yetenek programları, staj ve iş ilanları, etkinlikler ve kariyer tavsiyeleri içeren toptalent.co yeteneklerin gelişimi için yenilikçi birçok fırsat sunuyor. Toptalent.co aylık 100 bin tekil ziyaret sayısı ile Türkiye’nin en büyük online öğrenci ve yeni mezun kariyer platformu.

Platformdaki üniversite öğrencileri kariyerleri konusunda en ilgili öğrencilerden oluşuyor. Toptalent.co’da üye sayısında ilk sırada Boğaziçi üniversitesi yer alıyor. Boğaziçi Üniversite’sini sırasıyla Ortadoğu Teknik, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, İstanbul, Bilkent, Koç, Sabancı, Marmara ve Özyeğin Üniversitesi öğrencileri takip ediyor.

Platformda en çok yer alan ilk 5 bölüm Endüstri Mühendisliği, İktisat, İşletme, Makina ve Bilgisayar Mühendisliği. Öğrenci ve yeni mezunlar en çok “Geleceğin Meslekleri” ve “İş Hayatında İhtiyaçları Olacak Yetenekler” gibi iş dünyasında gelecekle ilgili konuları öğrenmek istiyorlar.

Şirketler toptalent.co üzerinden yeni mezun işe alım programlarını (MT – Management Trainee) ve Yetenek Programlarını duyurabiliyor. Aynı zamanda şirket haberleri, video, testimonial gibi iş hayatından haberler ve içerikler paylaşarak şirketlerini anlatabiliyorlar. İşe alımlar için klasik ilanların dışında networking buluşmalarını kullanan şirketler bu sayede ilgili yetenekleri şirketlerine kazandırıyorlar.

Bugüne kadar P&G, Unilever, Garanti, Yap Kredi, Eczacıbaşı, Bosch, LC Waikiki gibi çok uluslu ve bir çok yerel şirketle çalışan toptalent.co her geçen gün daha çok fırsat sunuyor. Şirketler toptalent.co’da etkin bir şekilde işveren markası iletişimi yaparken öğrenci ve yeni mezunların iş hayatı ile ilgili farkındalıklarının artmasını sağlıyorlar.