İstanbul’un Önemli Projelerine MAPFRE Sigorta Desteği

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yanı sıra Türk inşaat sektörünün öncü firmalarına da çözüm ortağı olan MAPFRE Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’nin yanı sıra Gelibolu-Eceabat karayolu ve Tekfen - Katar Karayolu projesine de desteğini sürdürüyor.

Mühendislik Sigortaları alanında da lider şirket MAPFRE Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni yaklaşık 970 milyon TL teminat ile güvence altına aldı.

Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan MAPFRE Sigorta, Türkiye’nin en önemli projelerine sigorta desteği sağlamaya devam ediyor. Her yıl Mühendislik Sigortaları’ndaki gücünü artırarak liderliğini koruyan MAPFRE Sigorta, son olarak yaklaşık 970 milyon TL teminat ile İstanbul Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni güvence altına aldı.

Başakşehir ile Kayaşehir arasını 4,5 dakikaya düşürecek olan Başakşehir-Kayaşehir Metrosu hattının 2019 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Uzunluğu 6 kilometre olan ve dört istasyondan oluşan hat, 3. Havalimanı Metro Hattı ile de bağlantılı olacak.

Toplam prim üretiminde 11,87’lik pazar payı ile ilk sırada

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan MAPFRE Sigorta Ticari, Endüstriyel Sigortalar Teknik Ve Oto Dışı Hasar Genel Müdür Yardımcısı Ercan Eryaşar: “Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan önemli projelere destek olmaktan gurur duyuyoruz. Tüm sigorta branşlarında olduğu gibi Mühendislik Branşı’nda da iddialıyız. 2017’nin ilk yarı verilerine göre Türkiye’de sigorta şirketleri arasında mühendislik branşında ilk sırada yer alıyoruz. 104.969.598 TL’lik toplam prim üretimimizle pazarda yüzde 11,87’lik bir paya sahibiz” dedi.

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yanı sıra Türk inşaat sektörünün öncü firmalarına da çözüm ortağı olan MAPFRE Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’nin yanı sıra Gelibolu-Eceabat karayolu ve Tekfen – Katar Karayolu projesine de desteğini sürdürüyor. 483 milyon TL teminatla sigortalanan Gelibolu-Eceabat karayolu projesi, 6 adet tünel ile birlikte 47 km. uzunluktan oluşuyor. Tekfen İnşaat’ın Katar’da yapımına devam ettiği Al-Khor Karayolu projesinin teminat bedeli ise 2,2 milyar dolar.

MAPFRE Sigorta Hakkında

MAPFRE Sigorta, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE, Avrupa ve Amerika olmak üzere beş kıtada 100 den fazla ülkede reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. Tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin bir ürün portföyüne sahip MAPFRE Sigorta, müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümler sunmanın yanı sıra yatırım ve emeklilik fon yönetim faaliyetlerinde de bulunmaktadır. MAPFRE Grup bünyesinde 37 binden fazla çalışan, dünya çapında 5 bin üzeri ofisle 37 milyon müşteriye hizmet veriyor.