Mondrian Doha otelinin Genel Müdürlüğü’ne Axel Gasser Atandı

sbe, Ortadoğu’da yeni açtığı Mondrian Doha otelinin Genel Müdürlüğü’ne Axel Gasser’in atandığını açıkladı.

Misafirlerine ayrıcalıklı bir yaşam tarzı sunan dünyanın lider konuk ağırlama şirketi sbe, Ortadoğu’da yeni açtığı Mondrian Doha otelinin Genel Müdürlüğü’ne Axel Gasser’in atandığını açıkladı.

sbe İşletme Direktörü Jorge Giannattasio, “Axel’ı konusunda uzman ve deneyimli ekibimizin başında görmekten mutluluk duyuyoruz ve sbe için kıymetli bir değer olacağından eminiz. sbe, misafirlerine ayrıcalıklı bir yaşam tarzı sunan konuk ağırlama sektöründe giderek büyüyen bir güç merkezidir ve Ortadoğu’ya damgasını vurmaktadır. Axel’ın lüks yaşam tarzı endüstrisindeki uzmanlığı Mondrian Doha’nın gidilecek önemli bir destinasyon olarak yerini pekiştirecektir” ifadesini kullandı.

Ataması üzerine görüş bildiren Mondrian Doha Genel Müdürü Axel Gasse, “Bu ikonik yapının ilk ekibinin başına olmaktan çok memnunum. Mondrian Doha sadece bir otel değil, başlı başına bir destinasyondur. Kumaşı Katar kültürüyle ilmek ilmek dokunmuş benzersiz bir düşler vahasıdır. Yeni görevimde, her konuğun beklentilerini her yönüyle aşacak bir hizmet düzeyi oluşturmayı hedefliyorum.”

Konuk ağırlama alanında uzun yıllara dayanan bir kariyere sahibi olan Axel Gasser, Mondrian Doha’ya ABD Colorado Westin Snowmass Resort’ta Kompleks Genel Müdürlüğü yaptığı Starwood Hotels & Resorts’tan geçti. Daha önce Miami’de Mayfair Hotel & Spa’nın İdari Müdürü ve Jordache Hotels’in Genel Müdürü olarak çalıştı. Görevleri arasında Avusturya ASI Hotels & Resorts Genel Müdürlüğü ve Marriott Hotels’de Genel Müdürlükleri de bulunan Gesser’in kariyerinde Miami’nin zirve otellerinden birisi olacak ikonik bir resortun yeniden açılmasının yanısıra markalı ve bağımsız lüks segment otellerin başarılı açılışları da bulunuyor.

Gasser’in, Otel Müdürü Duncan Gray, Satış ve Pazarlama Direktörü Mikel İbrahim, Marka Deneyimi Direktörü Milad Badri, Yönetici Şef Simon John Winchester ve Yiyecek-İçecek Müdürü Sadbir Sharma’dan oluşan yeni ve son derece deneyimli bir ekibi var.

West Bay’ın kalbinde yer alan 270 odalı Mondrian Doha, dünyaca ünlü Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders ve Southwest Architecture işbirliği ile tasarlandı. Bu ikonik yapı kendisine has; yerel desenlerden, süslü Arap alfabesinden ve tarihi pazar yerlerinden ilham alan Marcel Wanders imzalı tasarım özellikleri taşıyor.

Mondrian Doha’da, CUT by Wolfgang Puck ve Japon Morimoto Doha by Masaharu dahil olmak üzere sekiz restoran ve bar bulunuyor. Otel ayrıca dünyanın en büyük ESPA spası ve bin 500 konuk ağırlayabilecek 2,000 metrekare balo salonu dahil olmak üzere, bir dizi toplantılar için tarz sahibi ve benzersiz hizmet seçenekleri sunuyor.

Ortadoğu’da bıraktığı ize ek olarak sbe, 2018’de biri Delano ve 2019’da Mondrian olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde iki yeni otel daha açmayı ve Katar Doha’ya da 2020 yılına kadar SLS ve Hyde markalarını getirmeyi planlanlıyor.

Mondrian Doha hakkında daha fazla bilgi için www.mondriandoha.com adresini ziyaret ediniz.