MSD Gönüllüleri Daha Çok Kadının İş Hayatına Dönmesi İçin Koşacak

MSD Türkiye Sağlık Politikaları ve Kurumsal iletişim Direktörü Deniz Big Öncel, “MSD Türkiye olarak kadın dostu şirketler sıralamasında üst sıralarda yer alıyoruz.

Kadın istihdamını artırmak ve liderlik yetkinliklerini daha fazla geliştirmelerine olanak sağlamak adına sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten MSD’nin 82 gönüllüsü, farklı sebeplerle iş hayatına ara vermiş, yeniden işe dönmek isteyen kadınları profesyonel yaşama hazırlamayı ve iş olanakları ile buluşturmayı hedefleyen YenidenBiz’e destek için Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda koşacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan MSD Türkiye Sağlık Politikaları ve Kurumsal iletişim Direktörü Deniz Big Öncel, MSD olarak, kurumsal sosyal sorumluluk alanında odaklandıkları konuların başında kadın istihdamı ve liderlik yetkinliklerinin artırılmasına destek olmanın geldiğini belirtti.

Öncel sözlerine şöyle devam etti: “MSD Türkiye olarak kadın dostu şirketler sıralamasında üst sıralarda yer alıyoruz. Üst yönetim pozisyonlarında çalışan kadın oranımız yüzde 64, organizasyon genelinde kadın çalışan oranımız ise yüzde 37 dolaylarında. Oranlara baktığımızda MSD olarak kadının güçlenmesi ve iş gücüne katkı sağlaması adına güzel ve başarılı işlere imza attığımızı söyleyebilirim. Çeşitli sebeplerle iş hayatına ara vermiş kadınların tekrar ekonomiye katılmasına destek olmak ve değişen trendleri, sektörlerindeki yeni dinamikleri yakalayabilmeleri adına eğitim almaları yönündeki çalışmaları hayata geçirmek için iyilik peşinde koşmak bizler için büyük mutluluk kaynağı.”