Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali Başladı

Ünlü oyuncu Hazım Körmükçü ve Festival Koordinatörü Gülferi Yıldırım’ın sunumları ile açılan festivalde, Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in “Kalbinin Sesini Dinle” semineri ve ardından ney üflemesi katılımcıların 3 günlük mutluluk yolculuğunun ilk durağı oldu.

İstanbul Kongre Merkezi,  3. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali mutluluk için kapılarını açtı.

Ünlü oyuncu Hazım Körmükçü ve Festival Koordinatörü Gülferi Yıldırım’ın sunumları ile açılan festivalde, Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in “Kalbinin Sesini Dinle” semineri ve ardından ney üflemesi katılımcıların 3 günlük mutluluk yolculuğunun ilk durağı oldu. Doktor ve aynı zamanda Yoga Terapi Uzmanı Neslihan İskit’in “Kalp Yogası” ise katılımcıların kalplerini hissettirdi.

59 katılımcının farklı kulvarlarda eğitim vereceği festivalin açılışını yapan Gülferi Yıldırım: “Biz bir grup kadın, hayatımızda yaşadığımız sıkıntıları aşmanın yolunu bulduk ve bir festivalle daha çok insanı bu yöntemlerle buluşturmak istedik. Mutluluk insanoğlunun varoluştan bu yana peşinde koştuğu bir şey ama aslında mutluluk kendi içimizde. Değişimi kendimizde başlattıkça tüm dünya değişmeye başlıyor. Yoga, meditasyon, şifa ve enerji tekniklerinin neler yapabildiğini bilim dünyası ancak son 10-15 yıldır anlamaya başladı. Bu festivalde hem bilim dünyasından kıymetli hocalarımız hem de eğitmenlerimiz bu bilgileri katılımcılarla paylaşacak” dedi.

Yıldırım, mutluluğun formülünü de şöyle açıkladı: “Nörobilim bizim en iyi performansı mutluyken gösterdiğimizi söylüyor. Mutlu insanların hasta olduklarında daha hızla iyileştikleri ve daha uzun yaşadıklarını gösteriyor. Bu yüzden değişimi biz yaratmak zorundayız. Mutluluk bulaşıcıdır. Mutluluk yaratmak için gereken sadece bir kişidir. O da sizsiniz. Mutlu olmak için, affedin, şükredin ve sevin”

Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez ise seminerinde düşünce tarzının kalitesinin yaşam kalitesini belirlediğine işaret ederek. “Düşüncelerinize özen gösterin. Mutlaka ödülünüzü alacaksınız” diye konuştu.

Açılışın ardından, sağlıklı beden ve ruh üzerinde yoğunlaşan festivalde “Daha genç, zengin ve mutlu hakettiğin gibi yaşa” konuşma başlığıyla Doç Dr. Nuri Haksever, “Genç kalmanın sırları” ile Ertuğrul Akbay, “Beslenme ve Fit Beden ” üzerine tavsiyeleriyle Ece Vahapoğlu, “Duygusal Beyin: Bağırsak” konuşmasıyla Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul , “Sağlıklı beden ve ruh sırlarıyla” Dr. Ender Saraç ve “Müsadenizle sizi çalabilir miyim”ritim terapisiyle katılımcılara vücutlarını çalarak nasıl kullanabileceklerini anlatan Hazım Körmükçü ilk günün başlıca konukları oldu. Saat 20:30’a kadar süren günün diğer workshop ve eğitimleri şöyle:

Dr. Bülent Uran : Değersizlik İnancı

Sandra Şarhon Farkında Anne Babalık

Aylin Algun : Bir Güven Meselesi

Merve Otçeken : Aşka Sadakat

Iris Steinfelt : Tomatis Metodu ile Yeniden Doğuş

Azize Şahin : Mindfulness ile Stress Yönetimi

Ebru Tarhun : Yaratıcı İmgeleme

Ahu Acar : Suyun Bilgeliği

Selen Sonar : Point of You “İdeal Ben”

“Mutluluk Festivali bir sosyal sorumluluk projesi”

Festival Koordinatörü Gülferi Yıldırım bu organizasyonun ortaya çıkışını ve bugüne gelmesini şöyle ifade etti “Bugün herkes gerek zaman gerekse bütçesi sebebiyle bir terapiste veya kişisel gelişim eğitimlerine ulaşamıyor. Ama Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali çok cüzzi bir giriş ücretiyle 59 eğitmenin 70 ayrı workshop’undan faydalanabilme, onlarla tanışabilme, farklı yöntemleri hayatlarına alma olanağı sunuyor. Seçeneklerimiz o kadar çok ki eminim her bir katılımcımız kendine uygun bir çok eğitim ve workshoptan yararlanacak ve kendilerini keşfedecek. Bu festival benim sosyal sorumluluğum hatta dünyaya bir şükrediş şeklim. Herkesin bir şükür listesi olduğuna inanıyorum. Festivalimiz herkesin elindekilerin değerini bilmesini, yaşadıkları anın ne kadar değerli olduğunu ve hayatlarındaki güzellikleri fark etmesini sağlıyor. Yaklaşık 5000 kişiye bu seçenekleri sunmak tarif edilmez bir mutluluk benim için. Bu yıl 3.sünü gerçekleştirdik, her yıl artan ilgi ve katılım ile daha nicelerini gerçekleştireceğimize inanıyorum.

Festivalin her günü mutluluk dolu

2. gün Cumartesi ise; Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Mutluluktan Huzura Bir Yolculuk” isimli sunumunda beyin ruh ve beden üçgeninde, farkında kalarak mutluluğa ulaşmanın mümkün olabileceğini anlatacak. NeuroFormat’ın kurucusu Barış Muslu’nun “Neuro Aşk” söyleşisi bu üçgen içinde aşkı tamamlayacak. Festivalin bu özel gününde tam 22 ayrı workshop gerçekleşecek.

Festivalin son günü mutluluk ve tasavvuf yaklaşımının birarada olduğu farklı bir gün olacak. Mutasavvuf Cemalnur Sargut’un “Allah’a Ancak Aşk ile Gidilir” anlatısı, Mert Güler’in “Aşka Dönüş” isimli meditatif dansıyla buluşacak ve katılımcılar mutluluğa tasavvuf ile bir yolculuk yapacaklar. Günün öne çıkan diğer workshopları ise Nefes Eğitmeni Ebru Şinik’in “Nefes Teknikleri ile Detox ve Botox “etkisi workshop’u ve Suna Dumankaya’nın “Güzellik Sırları”

Festival hem akademik dünyadan hem kişisel gelişim dünyasından alanında uzman isimleri bir araya getirecek. Kişisel gelişim, sağlıklı yaşam, psikoloji, tıp, alternatif ve tamamlayıcı tıp, sağlıklı beslenme, tasavvuf, nefes, mindfullnes, meditasyon, hipnoz, homeopati, fitoterapi, tai chi, feng shui, müzik terapi, dans, astroloji, bioenerji, detoks, kuantum, metafizik ve yoga gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda 50’yi aşkın eğitmen 70 ayrı workshopla bu festivalde olacak.

Ayrıntılı program için; https://www.zihinruhbeden.org/images/zihin/userfil…

Tüm seminer ve eğitimlerin ücretsiz olduğu festivalin tek günlük giriş ücreti 60 TL, iki günlük giriş ücreti 110 TL, 3 günlük platin kombine bilet ise 150 TL . Üniversite öğrencileri ve 60 yaş üzerindeki kişiler için giriş ücreti %50 indirimli yararlanıyor.

Biletler www.zihinruhbeden.org ile biletix’de satışta.

Festivalin eğitmen kadrosu:

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, tasavvuf araştırmacısı yazar Cemalnur Sargut, kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, tamamlayıcı tıp ve nöral terapi uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, Uzman Dr. Ender Saraç, fitoterapi ve akupunktur uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Metabolizma-beslenme ve iç hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Nuri Haksever, hipnoterapi ve EFT uzmanı Dr. Bülent Uran, homeopati uzmanı Dr. Levent Buda, “Yaş 75 yolun yarısı” kitabının yazarı gazeteci Ertuğrul Akbay, yoga terapi uzmanı Dr. Neslihan İskit, sanatçı ve oyuncu Hazım Körmükçü, bitki bilimi güzellik uzmanı Suna Dumankaya, psikoterapist ve tomatis terapisti İris Steinfeld, “ Açık ruh ameliyatı” kitabının yazarı Dr. İzzet Memi, “Aynada seni gördüm” ve “Bir güven meselesi” kitaplarının yazarı Louisa Hay Türkiye lideri Aylin Algun, ayurveda ve wellbeing danışmanı Ebru Şinik, mindfulness ve yoga eğitmeni Azize Şahin, “Kadın olmak” kitabının yazarı ve ilişki koçu Hande Akın, kişisel gelişim danışmanı Yeliz Rüzgar, Heal Your Life Workshop Lideri ve Koçu Hale Caneroğlu, nefes eğitmeni Alegra Benardete, “Ruhlarınız hatırlayacak” kitabının yazarı Enis Timuçin, Yoga terapi eğitmeni Merih Kenet, Meditatif rehber ve yazar Mert Güler, kişisel dönüşüm danışmanı Arzum Koyuncu, doğal tıp uzmanı Şaduman Karaca, tibet ses çanakları uygulayıcısı Sırma Belin, kişisel dönüşüm danışmanı Mehmet Bayramoğlu, “Ben senin sonsuzluk Rehberinim” kitabının yazarı ve derki.com genel yayın yönetmeni Hasan Sonsuz Çeliktaş, Şaman öğretiler rehberi Esra Uyman, Psikolog Merve Otçeken, kuantum ve bilinçaltı dönüşüm koçu Işıl Gence, kişisel dönüşüm danışmanı Ayça İşbilir, ses frekansları uzmanı Pınar Güsar, kişisel gelişim uzmanı ICF koçu Aysun Kaçtıoğlu, Thetahealing master eğitmeni Yeşim Kuzu, yaşam koçu mühendis Ahu Acar, pedagog ve aile danışmanı Ahmet Ünal, bütünsel zindelik eğitmenleri Sibel Yücesan ve Zeynep Balcı, sağlık koçu Selen Sonar, spor eğitmeni Gülşah Vatan, Aile-sistem dizimi uzmanı Tiraje Tekmen, ebeveyn koçu Sandra Şarhon, yaratıcılık danışmanı Cindy Kohener, kişisel dönüşüm danışmanı Ayça İşbilir, astrolog Arzu Canik, yazar ve hipnoterapist Uzm. Psikolog Hayrettin Şahin, psikoterapist ve yazar Reyhan Erdoğan, dönüşüm danışmanı Müzeyyen İşler, enerji dönüşümü eğitim lideri Ebru Tarhun, Ahmet Cemal Gürsoy, sunucu, yazar, welness koçu Ece Vahapoğlu, NeuroFormat Sistemi Kurucusu Barış Muslu, Detox ve Beslenme Uzmanı, Gül Kaynak, Farkındalık eğitmeni Güler Pınarbaşı workshop ve seanslarıyla festivalde yer alacak.

3. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşılabilir: