Özgül Öztürk Aksu

Özgül Öztürk Aksu, 1992-1994 TİM İnşaat, 1994-1998 Mustafa Öney & Mustafa Toner ortaklığında Proarch Mimarlık’ta görev alan Özgül Öztürk Aksu, 1998 yılında A Mimarlık İnş.Taah.San.ve Dış Tic. Ltd. Şirketini kurdu. Uzun yıllar Kurumsal Firmaların Genel Müdürlük Bina ve Ofisleri ile Otel, Villa, Okul, Restaurant Dekorasyon ve Mimari Proje Tasarım-Uygulama-Danışmanlık Çalışmalarını gerçekleştirdi.

Özgül Öztürk Aksu, Beşiktaş Atatürk Lisesi, İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ve Marmara Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans mezunudur. 1992-1994 TİM İnşaat, 1994-1998 Mustafa Öney & Mustafa Toner  ortaklığında Proarch Mimarlık’ta görev alan Özgül Öztürk Aksu, 1998  yılında A Mimarlık İnş.Taah.San.ve Dış Tic. Ltd. Şirketini kurdu.

Uzun yıllar Kurumsal Firmaların Genel Müdürlük Bina ve Ofisleri ile Otel, Villa, Okul, Restaurant Dekorasyon ve Mimari Proje Tasarım-Uygulama-Danışmanlık Çalışmalarını gerçekleştirdi. 2008’den itibaren Yeşil Mimari, Ekolojik Mimari, Sürdürülebilirlik ve Feng Shui konularını da çalışma alanlarına ekledi. Institute de France çatısı altında bulunan Yves Rocher Vakfı ve Yves Rocher Türkiye’nin işbirliğinde, çevreyi korumak ana amacıyla; biyoçeşitliliğe, topluma ve eğitime katkıda bulunan projelerin değerlendirildiği, kar amacı gütmeden çevreyi koruyan, güçlü, toprağına sahip çıkan, cinsiyet eşitliğine ve eğitime katkıda bulunan “Nimri’de Yeniden Hayatprojesi ile Türkiye 2016 Toprağın Kadınları birincisi seçilmiştir.

2014 Ocak ayından beri İTÜ Vakfı Toprak Yapılar Grubu’nda Eğitim ve Tanıtım Birimi’nde hizmet vermektedir. Feng Shui Eğitimi–Raymond Lo Feng Shui School, 2014-2015 CollabDay/Ortak Çalışma Günü hazırlık ve kolaylaştırıcı ekibindedir.

İklim Değişikliği Liderliği– Climate Change Leadership /Al Gore. Yeşil Mimari, Ekolojik Mimari, Sürdürülebilir Yaşam ve Sosyal Değişim Dönüşüm konularına dair pek çok gönüllü çalışmalar içinde aktif rol almıştır. Mimarlar Odası, İTÜ Mezunlar Derneği,  İTÜ Vakfı Toprak Yapılar Grubu, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Tema Vakfı, Taşkışla Eğitim ve Kültür Derneği, Beşiktaş Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği üyelikleri bulunmaktadır.

KAGİDER’e 2004’te üye olmuştur. Yeşil İş komitesi ve sosyal sorumluluk projeleri çalışmalarında yer almıştır. Halen kurucusu olduğu A Mimarlık şirketinde iş yaşamını sürdürmektedir. Evlidir.