“TOGETHER” | “BİRLİKTE” Sergisi 12 Mayıs’a kadar uzatıld

Sanatçılar: Adnan Jetto, Ahmet Rüstem Ekici, Deniz Sağdıç, Ercan Vural, Falak Al Ghazzi, Hiba Aizoug, Houssam Alloum, Imad Habbab, Mehmet Öğüt, Melike Kılıç.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu desteğiyle 5 Suriyeli 5 Türk sanatçıyı bir araya getiren Together” çalıştayında ortaya çıkan eserler UNIQ İstanbul’daki Turkmall Sanat’ta 12 Mayıs’a kadar sergilenmeye devam edecek.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Turkmall Sanat ve UNIQ İstanbul’un desteğiyle gerçekleşen “Together – Birlikte” sergisi sanatseverlerin yoğun ilgisi nedeniyle 12 Mayıs’a kadar uzatıldı.

İstanbul’da yaşayan Türk ve Suriyeli sanatçılar ve sanat uzmanları arasında, sanatsal iletişim ve paylaşım kadar gelecek dönemde olabilecek işbirlikleri için fırsat yaratma amacıyla yola çıkan projenin kurgusu atölye ve sergi olarak tasarlandı. Projenin üretim aşaması olan ilk etap 6 -18 Aralık tarihleri arasında UNIQ Gallery & UNIQ Space’de gerçekleşti. ‘Açık Stüdyo’ başlıklı atölye kapsamında üretim yapan 5 Suriyeli 5 Türk sanatçıya UNIQ Gallery & UNIQ Space 2 hafta süresince ev sahipliği yaptı. Galeriyi bir üretim ve paylaşım mekanı olarak kullanan sanatçılar, komşu iki kültürün etkileşimi içerisinde bir arada olma ekseninde projenin sergileme aşaması için üretimlerini gerçekleştirdiler.

“Together – Birlikte” sergisi, yaşadığımız olumsuzlukları, savaş ortamını, misafir olma ve misafir etme durumlarını sorguladığımız bir yaklaşımla ortaya çıktı. Proje; ortaklaşa çalışmaya, birbirini keşfetmeye ve paylaşımlardan ilham almaya devam etme isteğiyle daha da olgunlaştı. Kaygılanmak yerine, üretmeye devam etmenin ve bir arada olmanın dayanışması içinde ortaya çıkan eserler 12 Mayıs’a kadar Turkmall Sanat’ta sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Sanatçılar:

Adnan Jetto, Ahmet Rüstem Ekici, Deniz Sağdıç, Ercan Vural, Falak Al Ghazzi,

Hiba Aizoug, Houssam Alloum, Imad Habbab, Mehmet Öğüt, Melike Kılıç

Proje Yürütücüleri:

Deniz Biber, Kerim Kürkçü, Güneş Nasuhbeyoğlu

** Sergi, haftanın her günü 09:00-18:00saatleri arasında Turkmall Sanat’ta ziyaret edilebilir.

Adres: Maslak / Ayazağa Caddesi No:4 (Her 30 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunmaktadır.)