Turkasset Varlık Yönetim HAYTAP işbirliği

Turkasset, Darülaceze ziyareti, Tohum Otizm Vakfı iş birliği, Lösev ziyareti ve hediye desteği, Kızılay kan bağışı gibi sosyal faaliyetlerde bulunmuştu.

Türkiye’de Varlık Yönetim Sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiş olan Turkasset Varlık Yönetim, Sosyal Sorumluluk Kulübü aracılığıyla, Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile işbirliği yaparak, sahipsiz hayvanlara destek oluyor.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde HAYTAP yetkililerini Genel müdürlük binasında misafir eden Turkasset, Federasyon faaliyetleri ile ilgili Turkasset ailesini bilgilendirirken, Haytap Shop ürünlerinin satışı konusunda da çalışanlarından tam destek alarak Federasyonun faaliyetlerine katkı sağladı. Etkinlikte ilerleyen dönemde Federasyon ile birlikte iş birliğine gidilerek desteğin devam edeceğinin de sinyalleri verildi.

Turkasset, sosyal sorumluluk kulübü faaliyetleri kapsamında daha önce de Darülaceze ziyareti, Tohum Otizm Vakfı iş birliği, Lösev ziyareti ve hediye desteği, Kızılay kan bağışı gibi sosyal faaliyetlerde bulunmuştu. 2016 yılı içinde yapılan faaliyetlere ek olarak gelecek yıl için de güzel projeler ve işbirlikleri planlandığı hissediliyor.

Haytap Hakkında
HAYTAP, 9 Temmuz 2008 tarihinde Türkiye’nin farklı illerinde hayvan hakları konusunda faaliyet gösteren 5 sivil toplum örgütünün aynı federasyon altında birleşmesi ile kurulmuştur. HAYTAP, doğaya zarar verilmesi ve hayvanların haklarının ihlal edilmesi durumunda imkanları dahilinde kamuoyunu bilinçlendirmeye çalışan, ihlallerin önüne geçilmesi için hukuki yolları kullanan, eğitim çalışmalarına katılan, ilgili yasaların değişmesi ve daha iyi bir şekilde uygulanabilmesi için gerekli resmi görüşmeleri ve halkla ilişkiler çalışmalarını yürüten bir kuruluştur.